31 Aralık 2010 Cuma

Vira vira demir aldı dünya.....


Denize takılmış durumdayken çapa yapılmazmı hiç. Çok şükür 2010 bitiyor. Acılarla, üzüntülerle dolu bir yıl oldu. Çift yılları sevmiyorum dostlar, siz de benim gibimisiniz bilmem ama çift sayılı biten yıllarda hep olumsuzluklar yaşamışımdır oldum olası. Sonunda bitti, Güle güle 2010.......
Pin It

30 Aralık 2010 Perşembe

Balık Kolye-Küpe Takım.


Deniz mahsullerine devam. Balıksevelere sunulur. Bir de resimleri güzel çekebilsem tam süper olacak. Pin It

29 Aralık 2010 Çarşamba

En güzel Hediye

Bir annenin aldığı en güzel hediye, pamuklara sararak büyüttüğü, gözünde bir damla yaşa kıyamadığı, canının yongası, gözbebeği kuzusundan aldığı hediyedir sanırım. İrem'im iyi ki varsın bir tanem, benim neşe kaynağım, hayat pınarım.
Pin It

Kokoş YüzükCan sıkıntısı, moral bozukluklarından ve belki de depresyondan çıkma çalışmaları...... Gönlüm aşağıdaki resim gibi kapkara, aydınlığa çıkma çabalarımda işte bu çiçekler gibi. 
Gün ışığını yakalama çabasıyla, o soğuk karların altından çıkan Kardelenler gibi.........
Yorgunum dostlar, gönül yorgunu...............
Pin It

21 Aralık 2010 Salı

Denizatı Kolye

 

Denizatlarını oldum olası sevmişimdir, bu yazıyı sizlere hazırlarken rastladığım bilgi onları neden bu kadar sevdiğimi bana bir kez daha hatırlattı, Denizatları genel olarak tek eşliliği seçen ve erkekleri hamile kalan tek canlı türü, bunu biliyormuydunuz? Erkek denizatları hamile kalıyor, dişi yumurtaları getiriyor ve erkeğin kuluçka kesesine bırakıyor. Hamilelik 10 ila 42 gün arasında sürüyor ve bu süre boyunca eşler birbirlerine kur yaparak doğuma hazırlanıyor. Erkeğin hamilelik süresi boyunca dişi her sabah eşini ziyaret ediyor. Bu ziyaretler ve selamlaşma davranışları, dişiye eşinin doğum zamanı hakkında fikir veriyor.Bu zaman içinde dişi denizatı yeni bir yumurtlama için hazırlanıyor. Erkek de doğum sonrası yeniden hamile kalmak için sabırsızlanmaya başlıyor. Boş kuluçka kesesini dişiye göstererek yeni yumurtaları almak için hazır olduğunu belli ediyor. Bazen birkaç saniye, bazen de günlerce süren yeni bir çiftleşmeden sonra dişi, yumurtaları erkeğin kesesine bırakıyor. Denizatları hakkında daha fazla bilgi için buyrun buraya arkadaşlar Denizce.com

Şu sıralar, Denizatının şans getireceğine inandığımdan; saolsun çalıştığım şirketteki ablam (kendisi bir balık delisidir, ah bende en azından onun sevdiğinin onda biri kadar sevebilseydim balık yemeyi) balık aldığı sırada içinden çıkan denizatlarını bana getirdi. Nasıl mutlu oldum anlatamam, evet her canlı kendi doğasında güzel ama ağlara takılmış bir kere zavallılar, atılır mı hiç, kurutulur ve inşallah kuruyunca evdeki duvara asılır, getiren ablacığada sonsuz teşekkür edilir.


Pin It

9 Aralık 2010 Perşembe

Küçülen Plastik

Dünyalar güzeli prensesim için yaptığım kolye uçları ve küpeler. Çok şirin oldular. İçlerinden en çok Mini'yi ve Tazmanya Canavarını sevdim ben, ya siz?

Bunlarda prensesimin arkadaşı için yaptığımız hediyeler........


Pin It

8 Aralık 2010 Çarşamba

Bir Hafta Sonu Kaçamağı.......

Yazdan kalma bir hava vardı, Dipsizgöl'de....Hafta sonu Tosya'ya halamı ziyarete gittik ve sevgili kuzenlerimiz bizi Dipsizgöl'e götürdü. Doğa harikası bir yerdi, tam kafa dinlemek için ideal. İnsanlar hafta sonu yürüyüşü için Ankara'dan ve civar illerden gidiyormuş, çok güzel yürüyüş yolu yapmışlar. Zirve yaklaşık 3,5 kilometre, ağaçların arasından okları takip ederek çıkıyorsunuz.İşte size Dipsizgöl Fotoları. 
(En alta koyduğum fotoğrafa dikkat edin lütfen oklarla işaretlemeye çalıştım. Ben çam ağacının büyüklüğünü çekmeye çalışmıştım ama fotoğrafları bilgisayara aktarınca ağaca yansıyan insan silüeti çok ilginç. İnanın ben bakamadım ve buraya koyarken çok zorlandım. Ben fotoyu çekerken öyle birşey yoktu ama nasıl oldu da orada  o resim belirdi aklım fikrim ermedi. Bir de siz bakın istedim.Yorumlarınızı bekliyorum.....)İşte o foto arkadaşlar.Tıklayarak büyütebilirsiniz. En az 100 yıllık bir çam ağacı sanırım. Ben sizler için sağından solundan gövdesinin büyüklüğünü çekmeye çalıştım. Bilgisayara aktardığımda resme yansıyan insan silüeti tüylerimi diken diken etti. İnanın çekerken böyle bir şey yoktu. Olsa zaten topuklara kuvvet kaç metre kaçardım bilmem:) Laf aramızda ödleğimdir biraz :)) Fotoğrafı koyarken bile inanın çok zorlandım. Oklara doğru lütfen dikkat......................


Pin It
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...